Memoriál Milana Pastora

26.07.2023

O víkendu ve dnech 22. a 23.7. 2023 se na tenisových dvorcích TJ Sokol Žabovřesky v areálu pod Wilsonovým lesem uskutečnil již 36 ročník tenisového turnaje – Memoriál Milana Pastora.

Memoriál nese jméno dlouholetého člena TJ, který ve funkci předsedy tenisového oddílu zasvětil rozvoji tohoto sportu v naší TJ mnoho let ze svého plodného sportovního života. V letošním roce by se Milan Pastor dožil 96 let. Jeho odkaz v podobě pořádaného Memoriálu však zůstává stále živý.

Účastníci turnaje se v sobotu 22.7. sjížděli z celé ČR, někteří dokonce až z republiky Slovenské.

V kategorii mužů se zápasů ve dvouhře zúčastnilo 28 hráčů, kteří sehráli za dva dny 27 zápasů. Vítězem se stal Thomas Sušeň z tenisového oddílu Sokol Lanžhot. Na cestě k vítězství musel porazit 4 zdatné soupeře. Již v semifinále zvládl vítězně těžký třísetový zápas s Lukášem Goreckým z TK TILIA Brno. Vítězně poté vyšel i z finálového zápasu, v kterém byl jeho soupeřem Andrej Wawrzyczek z tenisového oddílu Tennis Hill Havířov o.s. Z 24 členné skupiny hráčů, kteří odehráli zápasy ve čtyřhře vyšla vítězně dvojice Lukáš Kelnar (LTC Pardubice) a Tomáš Melichar (Sokol Lanžhot), která své soupeře Aleše Kováře (SK Jundrov) a Thomase Sušně (Sokol Lanžhot) ve finále porazila 6:4 a 6:2.

Kategorie žen byla obsazena méně, turnaje se zúčastnilo 8 hráček ve dvouhře a 8 hráček ve čtyřhře. V této kategorii nám velkou radost udělala naše domácí hráčka Klárka Sikorová když ve finále porazila Terezu Sušeň ze Sokola Lanžhot 6:1 a 6:1. Ve vítězném tažení Klárka pokračovala i ve čtyřhře v níž zvítězila se svou spoluhráčkou Terezou Raušovou (BLTC Brno) nad párem Dagmar Prokopová s Robertou Daňkovou 6:0 a 6:1.

Celkem bylo na turnaji odehráno 48 zápasů. I když se hrálo na 6-ti tenisových dvorcích, skončily finálové zápasy v neděli v pozdních večerních hodinách. Teprve potom si mohli nejen hráči ale i organizátoři turnaje oddechnout. Nasazení všech bylo vzhledem k obrovskému vedru, které v těch dnech panovalo, skutečně extrémní.

Všem účastníkům a organizátorům proto patří uznání, poděkování za vytvoření příjemného sportovního prostředí a za poskytnutí požitků ze sledování zdařilých sportovních soubojů. Hlavním rozhodčím turnaje byl Marek Dostál z TJ Kraví Hora Brno.

Z členů tenisového oddílu, kteří se na přípravě i realizaci Memoriálu podíleli, zaslouží absolutorium zejména trojice: jednatelka pořádající TJ Sokol Žabovřesky Mgr. Iva Zajícová ve funkci ředitelky turnaje, člen vedení tenisového oddílu Ing. Jiří Novotný a správce tenisového areálu Petr Kučera. Tato trojice se na organizaci Memoriálu nezištně a obětavě podílí dlouhodobě a nelze si bez ní snad již Memoriál ani představit.

Poděkování zaslouží i diváci, kteří přišli povzbudit své blízké a kamarády a přispěli tak k celkové pěkné atmosféře po oba dny.

A protože příští rok doufáme v další úspěšné pokračování již tradičního Memoriálu,tak Vás již nyní na toto pokračování zveme a slibujeme, že o termínu budeme včas informovat.

Jan Svoboda